ظروف استیل ایرانی

ظروف استیل ایرانی

هر خانم خانه دار یا اهل دلی که عاشق آشپزی و پختن غذاهای رنگارنگ باشد از مزایای ظروف استیل ایرانی با ورق استیل خوب و با کیفیت اطلاع دارد و می داند که زیبایی، راحتی و پخت آسان از جمله مشخصه های اصلی این ظروف به حساب می آید. در واقع استفاده از ظروف استیل ایرانی خوب و با کیفیت برای تازه کارها و کسانی که هیچ خط و نشانی از آشپزی هم ندارند باعث شده تا به عنوان دستیار خوبی عمل کرده و آنان را به یک فرد حرفه ای در آشپزی تبدیل سازد. اما سؤال اینجا است که چرا ورق استیل از جمله مواد مهم در ساخت این ظروف محسوب می گردد؟ چگونه می توان استیل مرغوب بکار رفته در ساخت ظروف استیل ایرانی را تشخیص داد؟ در ادامه این بخش از مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات کامل و جامعی را در این باره در اختیارتان قرار دهیم.


اهمیت استفاده از ورق استیل در ساخت ظروف ایرانی

از آنجایی که ظروف استیل یکی از پرطرفدار ترین ظروف در لوازم خانگی هر خانم کدبانو و خوش سلیقه ایرانی به حساب می آید و در واقع یکی از پرفروش ترین ظروف پخت غذا در بیشتر میان اکثریت خانواده های ایرانی است، لذا شناخت ورق استیل به کار رفته در آن برای بررسی و تحلیل دقیق خواص، مزایا و معایب استفاده از آن ها لازم و ضروری است. همان طور که می دانیم ورق استیل به ورقی فلزی با سایر الیاژهای به کار رفته در آن گفته می شود که با خواصی نظیر ضد زنگ بودن از بسیاری مشکلات همچون خورندگی و آسیب دیدگی در برابر بسیاری عوامل در امان است. به همین دلیل چون که یکی از متریال های اصلی به کار رفته در ظروف استیل ایرانی ورق استیل می باشد دارای خاصیتی نظیر برخورداری از لایه محافظتی نچسب است. به همین دلیل در هنگام پخت انواع مختلفی از غذاها هیچ گونه مواد شیمیایی وارد ظروف و غذا نمی شود. یقیناً یکی از دلایل اصلی این همه محبوبیت ظروف استیل ایرانی وجود لایه محافظتی ورق استیل به کار رفته در آن است.

ظروف استیل ایرانی

ورق استیل باعث پاکیزه نگه داشتن ظروف استیل می گردد

یکی از مواردی که باعث شده تا ظروف استیل همواره تمیز و پاکیزه نگه داشته شوند، مقاومت ورق استیل در برابر آب و آتش است. دلیل اصلی آن هم این است که در تولید چنین ورق هایی از میزان کروم بالا که مقاوم در برابر آب و آتش است، استفاده گردیده. در واقع این امر سهولت نظافت و تمیز کردن انواع ورق های استیل را افزایش می دهد. به همین خاطر است که انواع ظروف استیل ایرانی خوب و مرغوب به راحتی با مواد شوینده تمیز شده و هیچ گونه کثیفی بر روی آن ها باقی نمی ماند. مهم تر از همه آنکه پس از نظافت و شستن هیچ گونه لکه، بو و تغییر رنگی در این دسته از ظروف آشپزی ایجاد نمی شود.

در رابطه با چگونگی شستن ورق استیل و بالأخص ظروف استیل ایرانی باید گفت که آب و مواد شوینده یکی از بهترین روش های نظافت آن ها به شمار می آید. با استفاده از این روش باقیمانده غذا و بوی نامطبوع حاصله از آن ها بر روی غذا از بین رفته و موجبات تمیزی و براقی آن ها در کمترین زمان ممکن حاصل می شود. به شرط آنکه به هنگام نظافت و شستن ظروف استیل ایرانی و ورق استیل به کار رفته در آن ها با استفاده از ماشین ظرف شویی از دمای بیشتر از 50 درجه استفاده نگردد.

 

نگهداری و استفاده از ورق استیل در ظروف استیل ایرانی

انواع ظروف استیل ایرانی به سبب ورق استیل به کار رفته در آن ها در مقایسه با بسیاری ظروف پخت و پز دیگر که محدودیت های بسیاری در نگهداری و استفاده دارند، از مزایایی همچون نگهداری بسیار آسان برخوردار است. به واقع به علت اینکه ورق استیل به کار رفته در ساخت این نوع ظروف بسیار زیبای آشپزخانه، هر کدبانو خوش سلیقه و عاشق آشپزی بدون هیچ گونه نگرانی از خرابی به خاطر استفاده طولانی مدت و یا نگه داری ساده می تواند در آن ها آشپزی نموده و هرگونه غذایی را در آن بپزد. 

ظروف استیل

ورق استیل به کار رفته در ظروف استیل ایرانی با دوام و به صرفه است

یکی از مشخصه های بارز و اصلی ورق استیل به کار رفته در ظروف استیل ایرانی این است که زنگ نمی زند و در برابر انواع عوامل خورنده مقاوم و پایدار است. به علاوه آنکه به آسانی و با هر ضربه ای خش بر نمی دارد و تغییر شکل نمی دهد. تمامی این مشخصه ها و همچنین مقاومت بالای آن باعث شده تا انواع ظروف استیل ایرانی در زمره ظروف آشپزخانه بسیار بادوام قرار گیرند. بی تردید چنین مزیت هایی در کنار قیمت های منصفانه و مقرون به صرفه می توانند تجربه ای شیرین و متفاوت را در خرید ظروف استیل ایرانی برای هر خانم کدبانو و خوش سلیقه به ارمغان آورد.
 


ارسال نظر درباره این موضوع


مطالب مرتبط

آخرین مطالب