ناپدید شدن ستون اسرارآمیز ایالت یوتای آمریکا

ناپدید شدن ستون اسرارآمیز ایالت یوتای آمریکا

ماجرای کشف یک ستون فلزی براق اسرارآمیز در صحرای سرخ ایالت یوتای آمریکا با ناپدید شدن آن، ابعاد مرموزتری یافت.

شی اسرار آمیز۱

اداره آمایش سرزمین ایالت یوتا با انتشار بیانیه ای در این زمینه نوشت که بر اساس گزارش های موثق این شیء که در روز ۱۸ نوامبر (۲۸ آبان) کشف شده بود، در شامگاه ۲۷ نوامبر (۷ آذر) دزدیده شده است.
اداره آمایش سرزمین یوتا در بیانیه خود اخبار پیرامون این جسم عجیب و غریب را شایعه خوانده و گفته که این مأموران این اداره آن را برنداشته اند زیرا در مالکیت خصوصی فردی محسوب می شود که به طور غیرقانونی آن را در مکان عمومی قرار داده است. این اداره همچنین نوشته است که به همین دلیل وارد تحقیقات درباره این جسم نشده و پیگیری دزدی این شیء نه بر عهده آنها، که بر عهده پلیس محلی است.
شیء جنجالی، یک ستون از جنس جنس فلزی براق، به شکل منشور سه وجهی بود که بیشتر از سه و نیم متر ارتفاع داشت و در منطقه ای دور افتاده در غرب آمریکا کشف شده بود. حدود ۱۰ روز پیش مأموران حیات وحش در حال گشت زنی با بالگرد برای شمارش قوچ های وحشی بودند که در نقطه ای از صحرا در میانه چند صخره، چیز عجیبی دیدند. آنها پس از فرود در نزدیکی این شیء، برای بررسی آن از بالگرد پیدا شدند.

شی اسرار آمیز۲

انتشار ویدیویی از صحنه نزدیک شدن مأموران محلی به شیء اسرارآمیز در فضای مجازی، این داستان را به سرعت در آمریکا و سرتاسر جهان مشهور ساخت، به ویژه آن که این صحنه برای بسیاری از علاقه مندان سینما یادآور صحنه هایی از فیلم علمی-تخیلی «۲۰۰۱؛ ادیسه فضایی» بود. در آن فیلم بر جنبه اسرارآمیز یک تک سنگ (مونولیت) سیاه مشابه شیء کشف شده در یوتا تاکید زیادی شده بود.
از آنجاییکه منشأ این جسم مشخص نشده و هنوز معلوم نیست چه کسی و به چه دلیلی آن را در بیابان نصب کرده، بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی سریعا آن را به موجودات فضایی ربط دادند. نیک استریت، یکی از مقامات اداره امنیت عمومی یوتا در واکنش به این اخبار گفته بود که شیء کشف شده از جهان دیگری سر از صحرای سرخ در نیاورده است.
مقامات محلی از بیم هجوم ماجراجویان و افراد کنجکاو به منطقه، مختصات جغرافیایی محل کشف را منتشر نکردند، اما در روزهای گذشته چند شهروند ماجراجو از جمله یک افسر پیشین ارتش آمریکا به نام دیوید سربر، توانسته بودند به کمک برخی نقشه ها این مکان را پیدا کنند.
برخی گفته اند که شیء ناپدید شده شباهت بسیار زیادی به حجم های هنری اثر پیکرتراش آوانگارد، جان مک کراکن داشته است. این هنرمند آمریکایی که اهل ایالت همسایه یوتا، یعنی نیومکزیکو بود، در سال ۲۰۱۱ درگذشت.
 


ارسال نظر درباره این موضوع


مطالب مرتبط

آخرین مطالب